Меню сайта
Разделы новостей :)
Antifa [8]
Новости об антифашистских акциях
Straght edge [2]
Новости о sXe-акциях
Концерты [4]
Новости о концертах
DIY [7]
DIY-акции
Новости сайта [9]
Новости касающиеся работы сайта
Наш опрос
Куришь ли ТЫ?
Всего ответов: 464


Главная » 2008 » Октябрь » 8 » Про те, що відбулося сьогодні детальніше
Про те, що відбулося сьогодні детальніше
04:06
Про те, що відбулося сьогодні детальніше:

Громадянський Фронт проти узаконення рабства
проводить пікетування Посольства США в Україні
вівторок, 7 жовтня 2008 року, 15-00,
вул. Коцюбинського 10

В цей день 7 жовтня – всесвітній день боротьби за трудові права - ми разом з незалежними профспілками стверджуємо, що той проект нового Трудового кодексу, який був проголосований Верховною Радою нещодавно у першому читанні не має жодного відношення до того проекту, на який були виділені шалені гроші Міжнародної Організації Праці та ряду американських фондів. Верховна Рада минулого скликання до свого розпуску не встигла прийняти той проект, а депутати-регіонали Хара, Стоян та Сухий обманним чином намагаються видати свій власний проект Трудового кодексу за той, що був розроблений під патронатом МОП. За інформацією від поінформованих власних джерел ми знаємо, що, можливо, не орієнтуючись в ситуації, а цілком вірогідно, що і свідомо - Посольство США тисне на керівництво Верховної Ради задля прийняття антиробочого та антипрофспілкового проекту регіоналів Хари-Стояна-Сухого, який, фактично, узаконює рабовласництво в нових його формах. Нашою театралізованою акцією ми хочемо нагадати послу США та співробітникам посольства, що сучасна американська форма правління виникла саме після перемоги над рабовласництвом.

Наша вимога до Посольства США єдина:
Негайно припинити тиск на керівництво Верховної ради України задля прискорення прийняття жахливого проекту Трудового кодексу!!!

Громадянський Фронт проти узаконення рабства
Докладніше про проблему можна прочитати тут

У середу, 10 вересня, у приміщенні інформаційного агентства "УКРІНФОРМ" відбувся круглий стіл на тему "Новий варіант Кодексу законів про працю - необхідність чи загроза для молоді?" Підсумок зустрічи - представники профспілкових, громадських, молодіжних та студентських організацій підписали Угоду про створення спільного Фронту дій проти узаконеного рабства. Була свідком цього і Неофіційна газета.

Під час зустрічі мова йшла про новий варіант Кодексу законів про працю, за прийняття якого у першому читанні нещодавно проголосувала переважаюча більшість – 386 народних депутатів. Інші обранці, які опинилися у меншості під час голосування в Верхоній Раді, утримались – не голосували "проти" нового Кодексу. У зв’язку з цим, організатори круглого столу – всеукраїнська молодіжна організація "Фундація регіональних ініціатив" ("ФРІ") та молодіжна ініціатива "Пряма дія" – запросили на захід лідерів парламентських фракцій та авторів законопроекту. Згідно з очікуваннями організаторів, вони мали б пояснити причину такої "майже єдиностайності", а також розповісти представникам присутніх молодіжних та студентських організацій про можливі переваги законопроекту. Проте жоден з народних депутатів на зустріч з молоддю не завітав.

Тим часом про своє бачення ситуації запрошеним розповідали лідери професійних спілок. В чому полягають загрози законодавчої ініціативи пояснювали, зокрема, Голова Всеукраїнської профспілки робітників позабюджетних організацій "Народна профспілка" Віктор Яворський, Голова Національної конфедерації профспілок України Петро Петриченко, Голова Центрального комітету Київської місцевої профспілки "Захист праці" Олег Вернік, юрист "Захисту Праці" Віталій Дудін та Голова Центру соціальних досліджень Конфедерації незалежних профспілок Олексій Кляшторний.

Як виявилось, новий Кодекс законів про працю пропонує принести із собою ряд норм, які суперечать Конституції України. Зокрема, статтям 22 і 24 Основного Закону, які забороняють звужувати встановлений зміст і обсяг прав громадян, та забороняють порушувати рівність їх прав. Коротко про деякі з нововведень:

- 10-годинний робочий день. Новий Кодекс пропонує впровадити це за рахунок зменшення одного з робочих днів до 6 годин. Проте представники профспілок впевнені, що на практиці про зменшення роботодавець буде "забувати".

- Погодинна тарифікація праці, але робочі години має встановлювати роботодавець. Це дозволить йому за рахунок великої кількості перерв розташувати ці години таким чином, щоб робітник був змушений бути на місці праці все ті ж 10 годин, а зарплатню отримати, наприклад, лише за 5.

- Надурочні роботи. Законопроект передбачає, що таких роботи можуть вестися понад 120 годин на рік.

- Відпустка за власний рахунок "у зв’язку з природно-кліматичними умовами та з інших причин". Лідери профспілок вважають, що ця норма дозволить цілком легально не платити зарплату робітникам.

- Звільнення за "втрату довіри", або якщо "використання праці працівника стає для роботодавця неможливим або недоцільним". У розуміння цих слів кожен роботодавець зможе вкладати свій зміст.

- Звільнення за розголошення комерційної таємниці. Лідери профспілок вважають, що вже після звільнення робітнику буде дійсно важко довести, що він нічого не розголошував.

- Звільнення при ліквідації таперетворенніпідприємства. Норма дозволить масове звільнення робітників при ліквідації підприємства лише "на папері".

- Звільнення страйкарів. Законопроект пропонує звільняти тих робітників, страйк яких визнано судом незаконним. Лідери профспілок впевнені, що корумповані суди за таких обставин продемонструють "гру в одні ворота".

- Попередження про звільнення не за 2 місяці, а за 2 тижні. Що дозволить роботодавцям суттєво економити на зарплаті.

- Необов’язковість укладання трудових договорів в письмовій формі. Новий Кодекс пропонує закріпити це на законодавчому рівні. Тобто, пропонується, щоб дотримання умов домовленостей із робітником залежало від совісті та пам’яті роботодавця.

- Невизнання трудового договоруукладеним при відсутності у ньому "обов'язкових умов". Якщо роботодавець умисно "забув" про якісь умови у тексті договору, то вже після укладення робітника можна буде легко звільнити.

- Суттєве зменшення ваги колективних трудових угод - основи відносин між роботодавцем та трудовим колективом. Представники профспілок вважають – норма введена через те, що правами робітників легше буде нехтувати в індивідуальному порядку.

- Внутрішні нормативно-правові акти роботодавця. Новий Кодекс пропонує, щоб особливості трудових відносин, які не входять у письмовий договір, міг юридично регламентувати сам роботодавець. Але профспілкові лідери вважають, що дана норма дасть волю для введення найкабальнших і найбезглуздіших правил, які будуть порушувати норми не лише законів, а й Конституції.

- Обмеження повноважень комісій з трудових спорів. Законопроект пропонує, щоб в разі незгоди хоча б одного з членів комісії з запропонованим до прийняття рішенням, рішення вважалося неприйнятим. Це паралізує механізм вирішення трудових спорів, вважають профспілкові лідери.

- Обмеження повноважень профспілок. Новий Кодекс пропонує, щоб вони не могли захищати своїх членів під час службових розслідувань, не брали участі в підготовці трудових угод, та щоб роботодавець не був зобов’язаний узгоджувати з ними звільнення й масові скорочення.

Те, як деякі роботодавці ставляться до дешевої робочої сили, проілюстрував під час своєї доповіді Олег Вернік, Голова ЦК Київської місцевої професійної спілки "Захист праці". За його словами, у квітні місяці нарізка для м’яса фактично відрубала чотири пальці студентові, який працював на підприємстві "Ашан". Хлопець звернувся до роботодавців, але ті виділили йому лише 100 грн. та порадили розповісти батькам історію про те, як він напився, впав і порізався. Олег Вернік наголошує на тому, що студент тоді відбував на підприємстві випробувальний термін без жодної письмової угоди.

- Навіть існуючий Кодекс законів про працю не вирішує проблем. То що тоді можна казати про прийнятий 386-ма депутатами законопроект? Олігархам, мільйонерам та мільярдерам у Верховній Раді, звісно, не цікаві наші потреби, - каже Петро Петриченко, Голова Національної конфедерації профспілок України.

Наприкінці зустрічі представники профспілкових, громадських, молодіжних та студентських організацій підписали Угоду про створення спільного Фронту дій проти узаконеного рабства, у якій заявили, що виступають проти звуження існуючих прав та свобод робітників, "як молоді, так і старшого віку".

"Зобов’язуємось спрямувати наші дії на недопущення прийняття кабальних по відношенню до робітників законів, та використовувати задля цього усі доступні нам методи," - йдеться в Угоді. Стратегію і тактику боротьби з новим Кодексом присутні домовились омовити у "більш неформальній обстановці".

Вже після завершення зібрання Неофіційна газета попросила прокоментувати ситуацію Андрія Мовчана, одного з організаторів круглого столу та активіста молодіжної ініціативи "Пряма дія". І ось, як він звернувся до наших читачів:

- Впевненості в тому, що присутні на круглому столі захистять вас від небезпек нового Трудового Кодексу, в вас бути не може, да і не має. Тут вам необхідно самим вирішити, чи погоджуватись з тим, щоб бути рабами. І якщо ні, то маєте бути готовими в потрібний час особисто вийти на вулицю і відстояти свою свободу. Лише через масовий спротив народу влада буде рахуватися з його інтересами.

Категория: Новости сайта | Просмотров: 2303 | Добавил: xYx
Всего комментариев: 1
1 xMonopolisTx  
ВР распущена, а ТК и студенческие законы придется принимать заново с первых чтений и опять через розсмотрения комитетами)).


Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Форма входа
Календарь новостей
«  Октябрь 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Поиск
Друзья сайта
Статистика


Насрать на Copyright! Права не дают, права берут!
Копирование и распространение материалов разрешено и чертовски приветствуется!
Конструктор сайтов - uCoz